lietaus nuotekų tvarkymo projektai

Čia rasite informaciją apie įdomius projektus Lietuvoje, kuriuose panaudoti BAU SISTEMOS atstovaujamo gamintojo HAURATON produktai.

Daugiau informacijos – www.hauraton.lt 

2022. Išgirsk kūrinį „Atsisveikinimas su Tėvyne“ Rietavo atnaujintame skvere su fontanu

2023 metų pavasarį Rietave atidarytas atnaujintas skverelis, kurio akcentas – muzikinis fontanas. Pagal arch. Simonos Gaigalaitės projektą buvo atnaujinti takai, apšvietimas, mažosios architektūros elementai ir vietoje baseinėlio įrengtas muzikinis fontanas. Projektas finansuotas ES, VB ir Savivaldybės biudžeto lėšomis.

Fontano vandens surinkimui panaudoti HAURATON PLYŠINIAI LATAKAI su nerūdijančio plieno dangčiais, o apatinė dalis iš modifikuoto polipropileno (RECYFIX).

 Šių latakų pasirinkimą nulėmė kelios priežastys: fontano vandens dezinfekcijai naudojamos papildomos cheminės priemonės, todėl vandens nuvedimo medžiagos turi būti išskirtinai atsparios. Dėl to  pasirinkta latakų sistema, susidedanti  iš nerūdijančio plieno bei polipropileno elementų.

Antra, fontane latakai montuojami mažą spindulį turinčiu lanku. HAURATON gaminius Lietuvoje atstovaujanti įmonė BAU Sistemos konkurencingomis sąlygomis pasiūlė 50cm ilgio elementus tokiai konstrukcijai įgyvendinti ir operatyviai organizavo jų tiekimą.

Sistemos priežiūra atliekama per išimamus stačiakampės formos revizinius elementus.

Tikimasi, kad sutvarkyta skvero aplinka ir iš fontano kartkartėmis sklindanti žymaus rietaviškio M.K.Oginskio muzika ilgai išliks miestelio gyventojų ir svečių traukos centru.

2021. Nidos centrinės dalies viešųjų erdvių rekonstrukcija

2021 metais turistai, pasirinkę poilsiauti ir apsistoti centrinėje Nidos dalyje, neapsidžiaugė: „pateko į statybas“. Buvo vykdoma Nidos centrinės aikštės ir aplinkinių teritorijų dangų rekonstrukcija.

Remiantis projekto užmanymu, centrinė Nidos gyvenvietės zona buvo padalinta į kelias erdves – centrinę aikštę, alėją, stoties skverą, švyturio taką. Erdves formavo žaliosios poilsio zonos, vadinamosios „salos“, suformuotos iš apželdintų plotų. Kiekviena sala susideda iš pakeltų, apželdintų elementų su mediniais suolais aplinkui. Pirmoji „sala“ sukurta priešais Neringos savivaldybės pastatą, apglėbiant esamas pušis. Ramesniam poilsiui skirta antroji „sala“, suformuota priešais Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ pastatą, apglėbiant esamus medžius. Trečioji „sala“ įrengta tarp prekybos centro pastato bei autobusų stoties. Taip sukurta vadinamoji laukimo zona, susitikimų erdvė. Ketvirtoji „sala“, atskirianti pėsčiųjų zoną nuo automobilių stovėjimo aikštelės, įrengta priešais restoraną „Kuršis“.

Ties Nidos gyvenvietės centrine dalimi esančios Taikos ir Naglių gatvių grindinio danga buvo pakeista iš asfalto į trinkelių. Tokiu sprendiniu siekiama pabrėžti centro zoną, o pėsčiųjų dangos tęstinumas mažina gatvių kuriamas ribas. Važiuojamąją dalį nuo pėsčiųjų atskyrė nedideli stulpeliai.

Atsižvelgiant į viso projekto siekį  suformuoti poilsiaujantiems pėstiesiems patogius paviršius, projektuotojai parinko ir nepastebimą, tačiau efektyvią HAURATON PLYŠINĘ linijinę lietaus nuotekų surinkimo latakų sistemą. Pėsčiųjų zonose (po salelių suoliukais) įrengti plyšiniai latakai su plieno dangčiais ir elastinga modifikuoto PP (RECYFIX) apatine dalimi. Sistemos pravalai įrengti išimami reviziniai elementai. 

Naglių gatvėje sumontuoti PLYŠINIAI LATAKAI su kaliojo ketaus viršutine dalimi ir didelio skersmens modifikuoto PP nutekėjimo kanalu (RECYFIX HICAP sistema). Siekiant sumažinti lapų ir kitų stambesnių teršalų bei poilsiautojų pamestų daiktų patekimą į lietaus nuotekų sistemą, pasirinktos 6mm pločio angas turinčios kaliojo ketaus plyšinės grotelės, kurios atsparios ir intensyviam eismui gatvėje.

HAURATON įmonės partneriui Lietuvoje įmonei „BAU Sistemos“ teko ir papildoma logistinė užduotis – organizuoti gaminių komplektavimą ir pristatymą į Kuršių Neriją pagal rangovo numatytą grafiką. Viso projekte sumontuota apie 350 m skirtingos komplektacijos HAURATON latakų

2020. SEB biurų pastatas Konstitucijos prospekte, Vilniuje

2020 m. birželį baigtas statyti naujasis SEB banko administracinis pastatas Konstitucijos prospekte.

Moderniu fasadu spindintis naujasis SEB pastatas, atrodantis, tarsi dviejų korpusų junginys, įkurtas Neries upės slėnio šlaite, tačiau viduje šie du jo tūriai  susilieja į vientisą erdvę, į kurią galima patekti ir iš Konstitucijos prospekto, ir iš Upės gatvės. Abu šiuos įėjimus jungia per du aukštus besitęsiantis įspūdingo dydžio amfiteatras, sukuriantis bendrystės erdvę ir jungiantis gatves.

Projektas, laikantis BREEAM reikalavimų, suprojektuotas “Architektūros kūrybinės grupės”  ir įgyvendintas „Veikmės statybos”;  naudotos itin kokybiškos ekologiškesnės medžiagos, taikyti pažangūs sprendimai, siekiant kuo mažesnio poveikio aplinkai. Rezultatas – statiniui suteiktas BREEAM Outstanding įvertinimas.

Neatsitiktinai paviršinių nuotekų surinkimui buvo pasirinktos HAURATON GmbH gamintojo (Lietuvoje atstovauja įmonė “BAU Sistemos”) latakų sistemos iš plaušu armuoto betono bei modifikuoto perdirbto PP, kurios pasižymi geromis ilgaamžiškumo savybėmis ir reikalingos mažesnės energijos sąnaudos jų gamyboje, lyginant su kitomis rinkoje esančiomis alternatyvomis.

Iš viso projekte sumontuota virš 250m FASERFIX KS 100 ir RECYFIX PLUS 100 latakų sistemų su poliamido kompozito bei nerūdijančio plieno grotelėmis.

2019. AQUAFIX SKGBP paviršinių nuotekų valymo įrenginys sumontuotas Paupio kvartale, Vilniuje

Vilniaus senamiestyje, buvusioje pramoninėje 7 ha ploto teritorijoje, plėtojamas naujas gyvenamasis rajonas „Paupys“. Tai  yra vienas didžiausių konversijos projektų Lietuvoje , įtrauktų į Vilniaus miesto savivaldybės strateginį planą „Architektūros parkas“. Iki 2023 m. čia numatoma pastatyti daugiau nei 900 butų ir 24.000 kv. m komercinių patalpų.

Septynios lietuvių architektų studijos vietoje buvusių apleistų pramoninių teritorijų suprojektavo septynis modernios architektūros gyvenamuosius kvartalus, verslo centrus, parduotuvėles, viešąsias erdves, Paupio turgų ir kino teatrą, kurie harmoningai rezonuoja su šiauriau esančiais Vilniaus senamiesčio mūrais.

 

Buvusių pramoninių gamyklų teritorijoje kuriant rajoną iš naujo, nutiestos šilumos trasos,  Aukštaičių ir kitos gatvės su visomis požeminėmis komunikacijomis, dviračių ir pėsčiųjų takai, įrengtas Paupį su Užupiu jungiantis tiltas. Didelę  dalį šios infrastruktūros kūrimo kaštų dengė Europos regioninės plėtros fondo lėšos.

Vienas iš būtinųjų naujosios infrastruktūros elementų yra lietaus nuotekų tinklai su valymo įrenginiu Vilnelės šlaite. Visame Paupio rajone nuo nelaidžių, galimai teršiamų dangų surinktos lietaus nuotekos, prieš išleidžiant į aplinką yra apvalomos AQUAFIX SKGBP įrenginyje, kuris pagamintas iš aukštos kokybės termoplastiko danga dengto plieno. Talpos gamybos metu virinamos vidinės ir išorinės 6-9mm plieno lakštų sandūros, skirtingai nei kitų rinkos dalyvių siūloma produkcija, kur taupant kaštus atliekamas tik išorinis siūlių suvirinimas bei naudojamos prastesnių antikorozinių savybių pigesnės epoksidinės dangos.  

HAURATON AQUAFIX SKGBP paviršinių nuotekų įrenginys turi integruotą apvedimo liniją, kai didelės liūties metu, viršijus numatytą valomą lietaus nuotekų srautą, per apvedimo liniją nevalyta praleidžiama dalis debito, kaip nurodoma šiuo metu Lietuvoje galiojančiame Paviršinių nuotekų tvarkymo reglamente.  Ši HAURATON inžinierių sukurta apvedimo linija išsiskiria mažu srauto perkričio aukščiu (skirtumu tarp įtekėjimo ir ištekėjimo antvamzdžių), kas ypatingai aktualu išleidžiant lietaus nuotekas į vandens telkinius., t.y. ten, kur ribotas aukštis. Tai šiame projekte leidžia išvengti poreikio naudoti siurblinę lietaus nuotekų pakėlimui. Galiausiai sumontavimas šalia tekančios Vilnelės buvo nepaprasta techninė užduotis inžinerinių tinklų rangovui, kurią jis sėkmingai įgyvendino, pasirinkęs AQUAFIX valymo įrenginį standžioje, bet elastingoje plieno talpoje.     

2018. FASERFIX sistemos sumontuotos Design Hotels tinklo viešbutyje „PACAI“, Vilniuje

 

Po dviejų metų istorinių Pacų rūmų rekonstrukcijos pačioje Vilniaus širdyje, 2018m atsidarė penkių žvaigždučių viešbutis. Pacų rūmai, menantys XVI amžių, yra įtraukti į kultūros paveldo objektų sąrašą, todėl jų restauracija, bei išlikusių autentiškų fasado ir interjero detalių išsaugojimas buvo išskirtinis uždavinys. Skelbiama, kad investicija į šį išskirtinės autentikos statinį, kuriame yra lankęsi Prancūzijos imperatorius Napoleonas Bonapartas, Rusijos imperatorius Aleksandras I, Lenkijos karalius ir Lietuvos Didysis Kunigaikštis Jonas Sobieskis, siekė apie 20 milijonų eurų.

Vienas iš daugelio rekonstrukcijos iššūkių buvo lietaus vandens, atitekančio nuo pastatų komplekso stogų ir vidinio kiemo nuvedimas į lietaus kanalizacijos tinklus. Naudoti įprastinių požeminio vamzdyno sistemų nebuvo galima dėl po pastatu esančių rūsių bei vertingų archeologinių sluoksnių. Projekto konsultantai ir inžinieriai nusprendė įrengti nematomą latakų sistemą po statinių komplekso vidinio kiemelio danga, kuri priima lietaus vandenį iš 30 lietvamzdžių bei nuo vidinio kiemelio ir nuveda apie 80m iki Didžiojoje gatvėje esančių požeminių tinklų.

FASERFIX SUPER 300 latakų sistema gaminama HAURATON GmbH & Co.KG iš plaušu armuoto vibropresuoto betono su kaliojo ketaus dangčiais ir grotelėmis atitiko projekto užduotį. Įrenginėjant šią sudėtingą konstrukciją, įmonė „Lonsta“ panaudojo daugiau kaip 240 m įvairių matmenų FASERFIX elementų, statybos objekte buvo atlikta daugiau kaip 50 pjovimo bei gręžimo įvairiais kampais operacijų sistemoje, pagamintoje iš stabilaus ir nesunkiai apdirbamo plaušu armuoto vibropresuoto betono. Akcentuotina, kad didžiausių elementų aukštis viršija pusę metro ir sveria daugiau kaip 150 kilogramų!

Nepaisant minėtų sudėtingų gaminių apdirbimo objekte operacijų, kitų dalių subrangovų intensyvaus judėjimo aplink montuojamą sistemą, žiemos klimato sąlygų, neprireikė papildomų elementų, įgyvendinant projekto sprendinius. Visa ši „kanalų“ sistema slepiasi po grindiniu vidiniame kiemelyje ir lankantis pastebimos tik 7 kaliojo ketaus grotelės.

 

2017. FASERFIX KS latakai įrengti sandėliavimo ir gamybos paskirties pastato prieigose, Vilniaus rajone

2017m. šalia Vilniaus gamybą pradėjo nauja “Ardekas” spaustuvė, užsiimanti etikečių bei etikečių ruošinių gamyba. Čia gaminamos lipniosios etiketės, kurios rinkoje išsiskiria tuo, kad yra be pagrindo, (angl. „Linerless labels”).

Dėl specifinių sklypo sąlygų, šiame objekte buvo įrengta paviršinių nuotekų surinkimo ir nuvedimo sistema be požeminių vamzdynų dalies.
HAURATON GmbH&Co.KG pagamintais FASERFIX KS latakais paviršinės nuotekos surenkamos nuo nelaidžių paviršių ir nuvedamos per visą sklypo ilgį iki esamos pralaidos.

Visi latakai sukomplektuoti su E600 apkrovos klasės tinklelio formos kaliojo ketaus grotelėmis. Latakų grotelių fiksavimui naudojama HAURATON patentuota bevaržtė “SIDE-LOCK” sistema.

Viso šiame objekte panaudota daugiau nei 800 m HAURATON latakų iš plaušu armuoto betono

2016. RECYFIX HICAP plyšinių latakų sistema sumontuota naujo Wirtgen pardavimų ir aptarnavimo centro prieigose Vilniuje

2016 m. įmonė „Wirtgen Lietuva“ atidarė naują pardavimų ir serviso centrą Liepkalnio gatvėje Vilniuje. Naujos įmonės patalpos atitinka bendrą iš Vokietijos kilusių įmonių grupės centrų koncepciją, vertinančių kokybę, praktiškumą ir funkcionalumą.

WIRTGEN GROUP kompanijos, tarptautiniu mastu dirbančio statybos mašinų pramonės bendrovių susivienijimo, kuriam priklauso Wirtgen, Vögele, Hamm, Kleemann ir Benninghoven firmos, turinčios savo motinines įmones Vokietijoje, taip pat vietinius gamybinius padalinius, narys. Įmonė gamina mašinas kelių tiesimui ir kelių sanavimui, įrenginius naudotų ir perdirbamų medžiagų gavybai ir paruošimui bei asfalto gamybai.

Neatsitiktinai į savo naujų centrų aikšteles Wirtgen įmonė renkasi HAURATON įmonės siūlomas paviršinių nuotekų nuvedimo plyšines latakų sistemas, išsiskiriančias atsparumu sunkios kelio klojimo technikos eismo apkrovoms.

RECYFIX HICAP latakų sistemos susideda iš modifikuoto PP apatinės dalies, turinčios standumo ir ankeravimo betone briaunas ir omega formos kaliojo ketaus plyšinių grotelių. Šios sistemos ypač tinkamos montavimui sunkiasvorio transporto intensyvaus eismo zonose, t.y. sėkmingai eksploatuojamos jūrų, oro uostuose, logistikos centruose, greitkeliuose.

2016. Biurų pastatas „K29“

Sostinės Konstitucijos prospekto aplinką pakeitė modernus biurų pastatas „K29“. A klasės biurų pastatas pasižymi išskirtine architektūra, puikiai priderinta prie dešiniojo Neries kranto kalvos koncepcijos bei gamtinio karkaso. Prie pastato įrengtos viešosios erdvės organiškai jungiasi su Neries pakrantės bei Šeškinės ozo žaliosiomis zonomis.

Biurų pastato architektūrinę dalį kūrė tarptautinės architektų pajėgos: „PLH Architekten“ iš Danijos bei „Archinova“ iš Lietuvos. Aštuonių aukštų pastate suderinti išskirtiniai dizaino sprendimai bei modernios technologijos sukuria 14 000 m2 ploto patrauklią verslo erdvę.

Siekiant efektyviai surinkti ir nuvesti paviršines lietaus nuotekas nuo pastato prieigų ir iš požeminės dviejų aukštų automobilių stovėjimo aikštelės, HAURATON Lietuva šiam projektui pasiūlė per 900 m drenažo latakų. Atsižvelgiant į specifinius projekto reikalavimus, buvo panaudotos net penkios skirtingos latakų sistemos, geriausiai atitinkančios techninius, hidraulinius, eismo intensyvumo, estetinius ir ekonominius reikalavimus.

Buvo panaudotos šios latakų sistemos:
RECYFIX PLUS su GUGI kaliojo ketaus grotelėmis padengtomis specialia KTL danga, klasė C 250.
FASERFIX SUPER su GUGI kaliojo ketaus grotelėmis, klasė F 900.
FASERFIX KS su GUGI kaliojo ketaus grotelėmis, klasė C 250
FASERFIX TRAFIC GUGIBLOC latakai su „omega“ formos grotelėmis, klasė F 900.
Plyšiniai latakai, klasė A 15

2015 Jungtinis gyvybės mokslų centras, Vilnius, Lietuva

2016 m. kovo mėn, Vilniaus universiteto akademiniame miestelyje, Saulėtekio alėja 9, Vilniuje, buvo oficialiai atidarytas naujas mokslinių tyrimų ir studijų reikmėms pritaikytas Jungtinio gyvybės mokslų centro pastatas (JGMC). Centro bendras plotas yra 24 tūkst. kv.m.
Gyvybės mokslų tyrimų ir studijų centras sustiprins biochemijos, biotechnologijos, molekulinės biologijos, genetikos, neurobiologijos, molekulinės medicinos ir kitų susijusių krypčių mokslinius tyrimus, studijas ir technologinę plėtrą.

JGMC projektą įgyvendino Vilniaus universitetas su partneriais – Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir Vilniaus universiteto Onkologijos institutu. Centro Techninį projektą parengė UAB ,,Viltekta”, UAB ,,Architektūros linija” ir UAB ,,Ekoprojektas”. Rangos darbus atliko AB „Panevėžio statybos trestas“.

Pastatas išsiskiria ne tik savo paskirtimi, architektūrine išraiškos forma, bet ir naudotais inžineriniais sprendimais pastato viduje bei išorėje. Dalis lietaus vandens, surinkto nuo nelaidžių dangų, sugerdinamas tame pačiame sklype, saugant miesto centralizuotus tinklus nuo patvankos ir siekiant minimizuoti įtaką vandens apykaitos ciklui. Panaudoti Vokietijos gamintojo HAURATON GmbH&Co.KG DRAINFIX BLOC – ypač stabilūs akumialiaciniai-infiltraciniai moduliai.

Lietaus nuotekų surinkimui nuo nelaidžių dangų panaudotos modernios latakų sistemos iš kompozitinių medžiagų, kurių gamybai ir transportavimui sunaudojami ženkliai mažesni energetinių resursų kiekiai, nei analogiškos paskirties polimerbetonio latakų sistemoms.

RECYFIX PRO latakai lengvai montuojami, efektyviai surenka lietaus vandenį nuo JGMC pastato fasadų ir prieigų bei yra paprastai prižiūrimi.

Taip pat objekte sumontuota FASERFIX KS latakų sistema iš plaušu armuoto, presuoto betono. 

Iš viso sumontuota apie 300 m latakų sistemų ir ~ 16 m3 akumuliacinė infiltracinė sistema. 

2015. Palangos miesto stadione sumontuoti HAURATON gaminiai

Lietuvos lengvaatlečiai treniruočių stovyklas Palangoje rengiantys nuo 1984 m., iki šiol pasigesdavo modernaus stadiono.
Todėl Palangos miesto savivaldybė per stadioną administruojančią įmonę “Palangos sporto centras” užsakė parengti stadiono (Sporto g.3, Palanga) lengvosios atletikos infrastruktūros atnaujinimo techninį projektą. Šį projektą 2013m parengė architektai iš įmonės UAB “Tiksli forma”. Projektas buvo įtrauktas į Sporto departamento Valstybės investicijų programą.
Realūs darbai stadione prasidėjo 2014 m. Pirmiausia buvo pašalinta senoji danga, išlyginta esama asfalto danga ir įrengtas naujas jos sluoksnis. Taip pat pakloti elektros tinklai, pakeista laistymo sistema, įrengta stadionams ir aikštynams pritaikyta lietaus nuotekų surinkimo sistema, įrengtos šuolių į tolį, rutulio stūmimo, disko ir kūjo metimo sektorių požeminės dalys. 2015 m.  buvo iškloti specialia elastinga danga ir nužymėti bėgimo takai.
Tiek projektuojant, tiek vykdant darbus buvo siekiama, kad devynis bėgimo takus turintis stadionas atitiktų tarptautinius reikalavimus ir Palangoje galėtų vykti aukšto lygio respublikinės bei tarptautinės lengvosios atletikos varžybos.
Darbus minėtame objekte atliko įmonė UAB „Kauno keliai“. Elastingas dangas įrengė UAB “Fortera”. Rangovas, remdamasis projekto reikalavimais, pasirinko HAURATON GmbH &Co.KG gaminamas sistemas:
SPORTFIX latakų sistemą su baltos spalvos dangčiais paviršinių (lietaus) nuotekų surinkimui nuo bėgimo tako, 1 komplektas 400 m.
– RECYFIX PRO 100 sistemą su kompozito grotelėmis paviršinių nuotekų surinkimui nuo tribūnų ir išorinio bėgimo tako krašto, 130 m.;
– SPORTFIX “Minkštų” bortelių ir Smėlio surinkimo dėžių sistemą šiuoliaduobių įrengimui, 3 komplektai; 
– SPORTFIX Mutifunkcines dėžes elektros komunikacijų taškams, 4 komplektai.

Rangovas pastebėjo, kad SPORTFIX latakų sistemų iš inžinerinio plastiko nereikia išskirtinai atidžiai saugoti montavimo metu, jos nebijo naudojamos tankinimo technikos keliamų vibracijų – tai leidžia ženkliai sutrumpinti darbų terminus ir mažina montavimo kaštus, lyginant su iki šiol montuotomis polimerbetonio sistemomis. Taip pat patikimai atlaiko ir asfalto klojimo metu latakų linijai tenkančias mechanines ir termines apkrovas.

2014. Intermodalinio terminalo statyba, Kaunas

Siekdama išnaudoti Lietuvos, kaip tranzitinės šalies, geografinį privalumą, padidintį teikiamų paslaugų konkurencingumą bei mažinti neigiamą krovinių gabenimo poveikį aplinkai, AB „Lietuvos geležinkeliai“ ėmėsi intermodalinių terminalų projektų. Vienas iš jų – „Intermodalinio terminalo Kauno viešajame logistikos centre projektavimas ir statyba“.

Projekto įgyvendinimo vieta, Palemonas, Kauno rajone buvo pasirinktas kaip patogus šalies geografinis centras – čia išvystyta geležinkelio infrastruktūra bei patogus susisiekimas su pagrindiniais šalies keliais (A1 ir A6 greitkeliai, kt.), greta – I ir IX transporto koridoriai, tarptautinis Kauno oro uostas, gana netoli ir Klaipėdos, Kaliningrado jūrų uostai, atveriantys kelius į Vakarų, Rytų Europos rinkas, NVS šalis.

Daugiau kaip 26 mln. eurų vertės projektas buvo finansuojamas LR Vyriausybės, bei pasitelkiant ES Sanglaudos fondo paramą.

Šio sudėtingo logistikos mazgo projektą parengė UAB „Tiltų ekspertų centras“ kartu su partnerėmis UAB „Hidrostatyba“ ir Vokietijos kompanija „Eisenbahn – und Bauplanungsgesellschaft mbH Erfurt“.

2013 m.  pavasarį AB „Lietuvos geležinkeliai” ir viešąjį konkursą laimėjusi bendrovė „Fegda” pasirašė Kauno viešojo logistikos centro Intermodalinio terminalo rangos darbų sutartį, pagal kurią rangovas projekte numatytus darbus įsipareigojo atlikti per 14 mėnesių.

Paviršinių nuotekų surinkimui nuo terminalo dangų buvo pasirinkta efektyvesnė linijinė sistema, kuriai investuotojas ir projektuotojai iškėlė atsparumo maksimaliai apkrovai F900 pagal LST EN 1433 ir didelio hidraulinio pralaidumo reikalavimus.

Šiuos reikalavimus atitiko HAURATON GmbH & Co.KG (Vokietija) gaminama FASERFIX SUPER 200 sistema iš plaušu armuoto betono su kaliojo ketaus grotelėmis. Grotelės turi dvigubą rakinimo sistemą: patentuotą bevaržtę fiksavimo sistemą „SIDE-LOCK“ ir galimybę užrakinti groteles 4 nerūdijančio plieno varžtais.

Tinkmai sumontuota, sistema yra atspari didelėms mechaninėms apkrovoms, kurios būdingos daugiau nei 35 tonas sveriančių konteinerių sandėliavimo aikštelėms, nes latako sienelių storis 45mm ir plaušu armuoto betono gaminys gerai sukimba bei dirba su gelžbetonio pamatu liejamu statybos aikštelėje.

Ši sistema, lyginant su konkurentų, išsiskiria nesudėtingu aptarnavimo eksploatacijos metu – kaliojo ketaus grotelės nesudėtingai atrakinamos ir latakas gali būti išvalomas nenaudojant jokios specialios technikos.

Latakų sistema pasižymi dideliu skerspjūviu ir hidrauliniu pralaidumu, nes projekte numatytas maksimalus atstumas tarp ištekėjimo dėžių 100m, taip pat latakai be vidinio ar teritorijos nuolydžio.

Dėl įtempto darbų grafiko rangovas kėlė aukštus reikalavimus ir tiekimo terminams į statybos aikštelę; užsakyti gaminių kiekiai tam tikrais atvejais turėjo būti per savaitę patiekiami iš gamyklos esančios Rastatt mieste Pietų Vokietijoje į statybos aikštelę Palemone.

Iš viso buvo sumontuota daugiau kaip 770m latakų.

2014. Stambiagabaričių ir žaliųjų atliekų tvarkymo aikštelės

Pastaruosius septynerius metus visoje Lietuvoje buvo intensyviai investuojama į atliekų tvarkymo sistemos kūrimą. Siekiama sukurti gamtosauginiu ir ekonominiu požiūriu darnią atliekų tvarkymo sistemą, kuri atitiktų nacionalinius ir ES reikalavimus. Buvo uždarinėjami seni aplinkai keliantys grėsmę sąvartynai, įrengiami regioniniai atliekų sąvartynai, didelių gabaritų atliekų surinkimo bei žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelės. Projektai buvo vykdomi įgyvendinant 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 3 prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis“ priemonę. 

Daugiau kaip dešimt projektų buvo įgyvendinti naudojant HAURATON paviršinių nuotekų surinkimo, valymo ar sugerdinimo į gruntą sistemas. 

Ant įvažiavimų į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles buvo montuojamos stabilios FASERFIX® SUPER arba FASERFIX® KS latakų sistemos iš plaušu armuoto presuoto betono su kaliojo ketaus grotelėmis. Naudotojai vertina šias latakų sistemas dėl latakų konstrukcijos, medžiagos patikimumo ir nesudėtingo latakų aptarnavimo. Bevaržtė „SIDE-LOCK“ grotelių fiksavimo sistema užtikrina, kad grotelės gali būti patikimai ir labai greitai nuimamos ir vėl užfiksuojamos aptarnavimo metu.

Paviršinių nuotekų valymui panaudoti AQUAFIX® naftos produktų atskirtuvai aukštos markės gelžbetonio arba polipropileno talpose.

 Paviršinių nuotekų sugerdinimui į gruntą pasirinkta ekonomiška ir ilgaamžė DRAINFIX® TWIN sistema. Ši modulinė sistema parenkama priklausomai nuo grunto ir aikštelių kietų dangų ploto ir savyje gali talpinti didžiulius vandens kiekius, o sukauptos paviršinės nuotekos greitai susigeria į gruntą didelio sistemos filtracinio paviršiaus dėka. Akumuliacinė-infiltracinė sistema komplektuojama su papildoma smulkių dalelių valymo grandimi, kas paprastai leidžia išvengti brangių sistemos praplovimo darbų poreikio; supaprastina atokiose vietovėse esančių infiltravimo įrenginių eksploatavimą.

2013. DRAINFIX TWIN sistema IKEA prekybos centro prieigose

Šioje 26 tūkst. kvadratinių metrų parduotuvėje, kaip ir kitose 340 parduotuvių visame pasaulyje, siūlomi sprendimai kiekvienam Jūsų namų kampeliui. Remiantis rinkos analitikų teiginiais, „Ikea“ baldai išsiskiria dizainu ir nedidelėmis kainomis. Į „Ikea“ prekės ženklu pažymėtos parduotuvės statybą investavo Islandijos kapitalo bendrovė „Felit“.

Šio objekto statybos pasižymėjo išskirtinai aukštais sklypo formavimo, projekto rengimo, pastato ir infrastruktūros statybos tempais, kartu įgyvendinant specifinius miesto, ir užsakovo iškeltus reikalavimus.

Simbolinė kapsulė buvo užkasta Žirnių gatvėje esančiame 14 ha sklype mažiau nei prieš metus. Gamtos sąlygos, anksti atėjusi ir ilgai užsitęsusi žiema buvo papildomas iššūkis pagrindiniam rangovui AB „YIT Kausta” pasirinkti tinkamas technologijas ir medžiagas.

Siekiant optimaliai išspręsti nuo didžiulių kietų dangų plotų susidarančių paviršinių (lietaus) nuotekų išleidimo į šioje miesto dalyje ir taip labai apkrautus miesto lietaus nuotekų tinklus problemą, buvo suformuluota užduotis – taikyti naujausias vandens sukaupimo ir infiltravimo sklypo ribose technologijas.

Intensyvaus lietaus atveju buvo numatyta sistema, galinti didesniame nei 3 m gylyje sukaupti ir sugerdinti į gruntą kelis šimtus kubinių metrų lietaus nuotekų nuo prekybos paskirties pastato stogo. Taip ženkliai sumažinant iš viso sklypo išleidžiamų į miesto tinklus lietaus nuotekų bendrą kiekį bei momentinį debitą.

Bendrų konsultacijų tarp užsakovo, pagrindinio rangovo, projektuotojų ir konkuruojančių gamintojų metu minėtai funkcijai atlikti buvo parinkta Vokietijoje gaminama DRAINFIX TWIN infiltracinė sistema.

DRAINFIX TWIN modulinė paviršinių nuotekų kaupimo-infiltravimo sistema gali akumuliuoti didelį vandens tūrį mažoje erdvėje; kombinuojant elementus tarpusavyje išgaunamos įvairios išdėstymo sklype konfigūracijos, suformuojamas ypač didelis sistemos infiltracinis paviršius. Pagal gamintojo pateikiamas rekomendacijas ir pjūvius sistema gali būti montuojama po asfalto danga. Elementai yra mažo svorio ir nesudėtingai montuojami.

HAURATON GmbH & Co.KG įmonė pagal projektuotojų pateiktus duomenis, kompiuterinės programos pagalba įvertina reikalingos sistemos tūrį bei jai įrengti naudotinų medžiagų poreikį.

Nepaisant įtempto darbų grafiko ir atšiaurių klimato sąlygų sistemos montavimo metu, sniego ir šalčių, sistemos montavimas vyko pagal planą.

Taip pat, beveik 6 metrų gylyje buvo sumontuotas naftos produktų atskirtuvas – AQUAFIX, seriją „K“.

2012 RECYFIX STANDARD 200 latakai įrengti Anykščiuose

2012m. viduryje Anykščių rajono savivaldybės administracija baigė įgyvendinti „Viešosios turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatingumo infrastruktūros plėtra Šventosios upės kairiajame krante, Anykščių mieste“ projektą. Pasinaudojant Europos Sąjungos paramos galimybėmis, projektas buvo finansuojamas pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ priemonę „Ekologinio (pažintinio) turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatos gerinimas infrastruktūros kūrimas ir plėtra“.

Projekto metu įrengtas daugiau nei 4 kilometrų ilgio pėsčiųjų – dviračių takas, pilnai pritaikytas sportui, ekologiniam, pažintiniam ir kultūriniam bei sveikatingumo turizmui. Įrengtos poilsio ir sustojimo aikšteles, medinė prieplauka pramoginiam laivui, prieplaukos baidarėms, apžvalgos aikštelės – terasos, įrengtas švyturys, sutvarkytos esamos maudyklos, įrengtos žaidimų aikštelės, intensyvaus poilsio ir paplūdimio žaidimų zonos, riedučių trasa, pastatas – viešojo turizmo trasai aptarnauti, įrengtas 9 vietų kempingas, atsirado mažosios architektūros elementai , atlikti esamų įlankų, maudyklų pakrančių bei kūdros valymo darbai, landšaftiniai tvarkymo darbai.

Per dvejus metus projekte numatytus darbus atliko vokiečių kapitalo įmonė „Josef Mobius Bau-Aktiengesellschaft“. Subrangovais buvo samdomos ir Anykščių statybos įmonės „Anrestas” bei „Termotaupa”.

Lietaus nuotekų šalinimui nuo centrinės pėsčiųjų tako dalies dangos bei kempingo vejos-aikštelės įrengimui taip pat buvo panaudotos vokiškos medžiagos. Miesto centrinėje dalyje, šalia užtvankos esančios tako dalies paviršiniam drenažui buvo pasirinkti HAURATON GmbH & Co. KG įmonės gaminami RECYFIX STANDARD 200 latakai

RECYFIX STANDARD 200 lietaus latakai išsiskiria savo lengvasvore ir mechaniškai atsparia apatine dalimi, pagaminta iš poliolefinų (modifikuotas PP), o GUGI dizaino tinklinės grotelės iš kaliojo ketaus buvo padengtos specialia antikorozine KTL danga. Tokios komplektacijos latakų sistemos panaudojimas užtikrina ne tik tinkamus hidraulinius parametrus, bet ir viešajai erdvei tinkamą estetinę išvaizdą. Latakus montavę aplinkotvarkos specialistai iš įmonės „Anrestas“ įvertino lengvasvorę konstrukciją, „liežuvėlio-įpjovos jungtis“ leidžiančias gaminius montuoti lanku bei kiekviename elemente suformuotas vietas vertikaliam vamzdynų pajungimui.

HAURATON gaminamos RECYFIX®GREEN korinės vejos sutvirtinimo panelės buvo panaudotos kempingo aikštelės įrengimui. Šios sistemos įrengimas leidžia naudoti vejos plotus laikinam automobilių stovėjimui ir kartu nėra būtinybės spęsti lietaus nuvedimo klausimus nuo tokių „dangų“.

2012. RECYFIX®HICAP latakai sumontuoti Vilniaus oro uosto peronuose

Tarptautinis Vilniaus oro uostas yra didžiausias Lietuvoje esantis civilinės paskirties oro uostas. Pirmieji skrydžiai buvo pradėti 1944 metais. Senasis terminalas buvo pastatytas 1954 metais.

2011 m. Vilniaus oro uostas vykdė “Tarptautinio Vilniaus oro uosto perono dangos rekonstrukcijos” projektą. Projekto įgyvendinimui buvo gauta Europos Sąjungos struktūrinė parama pagal Susisiekimo ministerijos administruojamą priemonę „Tarptautinių oro uostų keleivių terminalų išplėtimas, skrydžių saugos ir aviacijos saugumo priemonių diegimas“ bei panaudotos biudžeto ir projekto vykdytojo lėšos.

Paviršinio vandens surinkimui buvo panaudoti HAURATON latakai – RECYFIX HICAP.

Svarbūs faktoriai, nulėmę HAURATON gaminių panaudojimą šiame projekte:
• HAURATON suteikė išsamią techninę pagalbą tiek projektuotojams, tiek montuotojams. Rangovo UAB „Fegda” atsiliepimą apie projekto eigą, galite rasti čia.
• HAURATON įmonių grupės daugiametė patirtis įgyvendinant didelės apimties projektus (pavyzdžiui, „NATO oro bazė Šiauliuose“), leido pasiūlyti optimalius techninius ir logistikos sprendimus;

• Ypač greitas gaminių pristatymas.

Projektuojant šį objektą buvo keliami specifiniai reikalavimai – paviršinių nuotekų surinkimo sistemos turi atlikti ir akumuliavimo funkciją, bei atlaikyti dideles dinamines, ir statines apkrovas. Būtent šiomis savybėmis išsiskiria RECYFIX®HICAP sistema. RECYFIX®HICAP sistema pagaminta iš modifikuoto PP su plyšinėmis kaliojo ketaus grotelėmis, skirta F900 apkrovų klasei pagal LST EN 1433 reikalavimus.

2011. RECYFIX®HICAP latakai NATO standartus atitinkančiame Šiaulių oro uoste

Nuo pat Lietuvos, Estijos ir Latvijos narystės NATO pradžios 2004 m. kovo 29 d. NATO pradėjo saugoti Baltijos valstybių oro erdvę. Oro erdvės patruliavimas (angl. Air Policing) yra rutininė NATO taikos meto karinė veikla. Jos tikslas yra grynai gynybinis, siekiant Aljanso oro erdvės integralumo. NATO karinės vadovybės sprendimu, pagrindine NATO greitojo reagavimo naikintuvų baze tapo Lietuvos karinių oro pajėgų bazė Zokniuose, Šiaulių miesto prieigose.

Per pastaruosius metus NATO Saugumo investicijų programos (NSIP, NATO Security Investment Progamme) ir Lietuvos lėšomis Zokniuose buvo iš esmės rekonstruoti pagrindinis ir atsarginis pakilimo ir tūpimo takai, įrengti privažiavimo takai, rekonstruotos apšvietimo, drenažo sistemos, paženklinta danga.

RECYFIX®HICAP PLYŠINIAI LATAKAI NAUJUOSE TRANSPORTO LĖKTUVŲ IR NAIKINTUVŲ PERONUOSE.
Tęsiant Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Zokniuose modernizavimą 2009-2010 m., buvo statomi nauji transporto lėktuvų ir naikintuvų peronai.
Lietuvo Respublikos Krašto apsaugos ministerijos užsakymu darbus atliko UAB „Šiaulių plentas”.
Buvo paklota apie 98000 m2 betono dangų, įrengtos apšvietimo, drenažo, lietaus nuotekų latakų linijos.

Tiek viso objekto projektavimas ir statyba, tiek jo atskirų dalių sprendimai turėjo atitikti NATO reikalavimus. Pavyzdžiui, projektuojant lietaus nuotekų surinkimo linijas, buvo reikalaujama įvertinti maksimalaus, kartą per dešimt metų pasikartojančio lietaus įvykio intensyvumą, t.y. atliekant lietaus surinkimo sistemos hidraulinio pajėgumo skaičiavimus buvo naudojamos kelis kartus didesnės reikšmės nei civilinės paskirties objektų projektavime. 


Minėtini ir kiti reikalavimai: latakų sistemų grotelių konstrukcijai ir formai, latakų sistemos turėjo būti sertifikuotos F900 apkrovos klasei, pagamintos NATO narių šalyse.
Viso projekto įgyvendimo trukmė – nuo pradinių projektavimo darbų iki realių darbų statybvietėje truko daugiau nei tris metus. Atitinkamai kiekvieno gamintojo (potencialaus tiekėjo), tame tarpe HAURATON, pasiūlymai buvo ypač atidžiai analizuojami. Šiuo metu Zoknių oro uostas atitinka ne tik ICAO, bet ir specialiuosius NATO reikalavimus.

Minėtame objekte buvo įrengta virš 630 m’ HAURATON GmbH & Co.KG gaminamų, patobulintos konstrukcijos paviršinių nuotekų (lietaus) surinkimo latakų iš modifikuoto PP – RECYFIX HICAP  su pramoninėmis kaliojo ketaus grotelėmis, apkrovos klasė F900.

DRAINFIX TWIN infiltracinė sistema logistikos centre Vilniuje

Lietuva – piečiausia iš trijų Baltijos šalių, priimta į Europos Sąjungą 2004 metais, tampa svarbia tranzito šalimi tarp Centrinės, Šiaurės ir Rytų Europos. Lietuvoje yra tarptautinės reikšmės kelių ir geležinkelio tinklas, be to, šalis eksploatuoja didelio užimtumo Baltijos jūros uostą.

Norint palaikyti ekonominį šalies augimą, didėjo investicijos į infrastruktūrą. Vienas tokių projektų buvo „Vilijos verslo parkas“, kuris pradėtas plėtoti lengvai pasiekiamoje vietoje šalia Vilniaus. Nuo 2010-2011 metų šiame verslo parke pradėjo veikti logistikos kompleksas, padedantis paskirstyti prekių srautų judėjimą 5 hektarų ploto komercinėje teritorijoje.

Paviršinių nuotekų akumuliavimui ir infiltravimui projektuotojai buvo numatę gelžbetoninę konstrukciją užimančią apytiksliai 800 m2 plotą. Vis dėlto HAURATON įmonės atstovai įrodė šiuolaikinių PE-PP infiltracinių elementų privalumus ir taip įtikino atsakingus už projektą asmenis pasirinkti šią infiltracinę sistemą. Pagrindiniai argumentai – nesudėtingas ir laiką taupantis montavimas, o taip pat geras DRAINFIX TWIN elementų akumuliuojamų išvalytų lietaus nuotekų tūrio ir infiltracinio ploto santykis.

Pagrindinio Hauraton kompanijos biuro Rastatt‘e techninių pardavimų komanda, vadovaujama infiltracinių sprendimų specialisto ir diplomuoto inžinieriaus (BA) Rainer Schaible, suteikė techninę pagalbą, dirbant prie šio projekto. Pasitelkdamas DRAINFIX EXPERT projektavimo programą, Rainer Schaible‘as surado sprendimą, kaip įrengti reikiamo tūrio infiltracinę sistemą gana ribotame plote. Išskirtinis iššūkis – didelis sistemos montavimo gylis. Nutiestų vamzdynų padėtis įtakojo, kad sistemos paviršius turėjo būti kelių metrų gylyje po žeme. Virš sumontuotos infiltracinės sistemos buvo įrengta sausa dauba, kad būtų sumažinta ir tolygiai paskirstyta grunto apkrovą bei suformuotas papildomas akumuliacinis tūris didžųjų liūčių metu.

Dar vienas uždavinys, kuris turėjo būti išspręstas, kaip surinkti, atvesti ir paskirstyti kritulių vandenį iš 50,000 m2 ploto į infiltracijai skirtą nedidelį plotą projekte. Sprendžiant šią užduotį, vietiniai projekto inžinieriai kartu su HAURATON ekspertais suprojektavo filtravimo – paskirstymo šulinių sistemą, kuri tolygiai paskirstė vandenį po infiltracinių elementų eiles.

„Vilijos verslo parke“ buvo sumontuota apie 2200 DRAINFIX TWIN 1 elementų. Todėl nereikėjo kloti brangios lietaus nuotekų nuvedimo trąsos po geležinkeliu; vanduo surenkamas, išvalomas, akumuliuojamas ir infiltruojamas į gruntą toje pačioje vietoje, kur jis iškrito.