AKSA generatoriaus valdymo skydas

Kas sudaro dyzelinio elektros generatoriaus valdymo pultą (skydą) ir kam jis reikalingas?

Dyzelinio generatoriaus valdymo pultas kontroliuoja ir apsaugo įrenginį bei naudotoją. Valdymo skydas susideda iš komponentų, kurie stebi veikiantį dyzelinį variklį ir kintamosios srovės alternatorių (tam tikrais atvejais ir miesto tinklus) bei užtikrina, kad rodmenys neviršytų iš anksto nustatytų parametrų reikšmių.

Valdymo skydas taip pat naudojamas paleisti ir sustabdyti generatorių, nuskaityti variklių diagnostikos gedimų kodus ir parodyti vartotojui  gaminamos energijos parametrus. Jis taip pat gali būti naudojamas su  ARĮ skydu, automatiškai paleisti ir sustabdyti generatorių, bei tam tikrais atvejais valdyti ir kontaktorių darbą, t.y. pilnai automatiškai valdyti rezervinės energijos padavimo vartotojui sistemą.

Kokios yra pagrindinės dyzelinio generatoriaus valdymo pulto dalys?

Valdymo modulis (kontroleris)

Valdymo modulis yra skydo „smegenys“. Šis elektroninis modulis iš esmės yra mažas programuojamas loginis valdiklis (angl. PLC), kuris priima elektros signalus ir nusprendžia, ką daryti toliau. Paprastai jie yra nustatomi, kad esant skirtingoms programoms būtų pasiekti numatomi rezultatai.

Senesni generatoriai gali turėti tas pačias funkcijas, naudojant analoginius prietaisus ir įrenginius.

BAU Sistemos importuojamuose generatoriuose naudojami rinkos lyderio – Jungtinės Karalystės įmonės DEEP SEA ELECTRONICS ir ekonominės kategorijos Turkijos gamintojo DATAKOM kontroleriai ir jų priedai.

Mažo galingumo AKSA generatoriuose naudojami DEEP SEA ELECTRONICS gamintojo DSE6120 MKIII, galingesniuose DSE7320 MKII kontroleriai. Sinchronizuotam darbui tinkami generatoriai tiekiami su DSE8610MKII ar DSE8620MKII kontroleriais.  Ekonominės klasės dyzeliniai generatoriai su DATAKOM kontroleriais komplektuojami naudojant D500 MKIII kontrolerių seriją.

DEEP see electronics PLC

Jungčių ir saugiklių mazgas

 Šioje vietoje rasime visų laidų, einančius iš variklio ir alternatoriaus mazgą, kurie galiausiai nuvedami iki valdymo modulio. Atskiri valdymo modulio išėjimai nukreipiami į gnybtų bėgelį. Būtent čia atvedami ir prijungiami vadinamieji generatoriaus signaliniai kabeliai (ARĮ valdymo ir stebėjimo signalų kabeliai, arba nuotolinio starto signalo kabelis).  Saugikliai, automatiniai jungikliai ir gnybtai dažnai yra sumontuoti ant DIN bėgelio.

AKSA valdymo skydo gbybtai, saugikliai, pakrovėjas, skaitmeninis apsukų reguliatorius

Srovės transformatoriai

Srovės transformatoriai naudojami didelės generatoriaus išėjimo srovės konvertavimui į mažesnę srovę stebėjimui. Jautri valdymo modulio elektronika negali tiesiogiai stebėti milžiniškų srovių, gaunamų iš generatoriaus gnybtų. Paprastai srovės transformatoriai paverčia srovę į 0–5 A diapazoną, kad ją būtų galima stebėti.

Akumuliatoriaus pakrovėjas

Šiame skyde paprastai yra sumontuotas ir akumuliatoriaus pakrovėjas, kuris paverčia kintamą srovė nuolatinę ir palaiko tinkamą startinių švino akumuliatorių įkrovimo lygį, bei tiekią energiją nuolat budinčiam dyzelinio generatoriaus kontroleriui.

Automatinis jungiklis

Pagrindinis  jėgos kabelių automatas (automatinis jungiklis/grandinės pertraukiklis)  mažesniuose generatoriuose randamas šalia valdymo skydo. Didesniuose įrenginiuose automatas gali būti ir priešingoje pusėje nei valdymo skydas, ar iš viso montuojamas laisvai šalia generatoriaus gaubto. Grandinės pertraukiklis naudojamas sustabdyti srovės tekėjimą perkrovos ar trumpojo jungimo atveju. Automatas, priklausomai nuo suprojektuotos energijos tiekimo sistemos konfigūracijos, gali būti „rankinis“ (t.y. įjungiamas dyzelinį elektros generatorių prižiūrinčio asmens) arba motorizuotas (t.y. valdomas signalų iš atitinkamų kontrolerių).  BAU Sistemos atstovaujami gamintojai gali pasiūlyti visus variantus, tačiau standartiškai rezerviniam (izoliuotam) generatoriui komplektuojamas nemotorizuotas automatas